info@can-sigorta.com

Bize Ulaşın

+90 312-447-3030

Bizi Arayın!

 Yabancı Sağlık Sigortası Hakkında

Yabancı Sağlık Sigortası Hakkında

Yabancı Sağlık (Göç İdaresi) Sigortası Nedir?

Yabancı Uyruklu Sağlık Sigortası, Göç İdaresi Sigortası, Oturma İzni Sigortası ya da kısa adı ile yabancı sağlık sigortası yasalar uyarınca Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu ziyaretçilerin Türkiye’de Oturum (İkamet) izni almak için yaptırmak zorunda oldukları özel bir sağlık sigortası türüdür.

Oturma İzni/Göç İdaresi Sigortası Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu ziyaretçilerin Türkiye’de Oturum (İkamet) izni almak için yaptırmak zorunda oldukları özel bir sağlık sigortası türüdür.

Yabancı Sağlık (Oturma İzni) Sigortası Hangi Durumlar İçin Gereklidir ve Zorunlu mudur?

Bu sigorta türü yabancıların Türkiyede Oturum (ikamet) ve çalışma izni alabilmeleri için zorunlu bir sigorta türüdür.

Yabancı Uyruklu Sağlık Sigortası Nerede ve Nasıl Yapılır?

Yabancı Uyruklu Sağlık sigortasını tüm sigorta acentelerinden kolayca yaptırabilirsiniz.

Yabancı Uyruklu Sağlık Sigortası Hangi Riskleri ve Teminatları Kapsar?

Bu sigorta türü, Yapılan poliçenin kapsamına göre Türkiye’deki yabancıların kaza ve hastalık gibi durumlarda ayakta ve yatarak tedavi ve ilaç masraflarını karşılamaktadır.

Ayrıca; “Sağlık Sigortası Genel Şartları ile 06/06/2014 tarih ve 9 sayılı İkamet İzni Taleplerinde Yaptırılacak Özel Sağlık Sigortalarına İlişkin Genelge’de belirlenen asgari teminat yapısını kapsar.”

Yabancı Sağlık Sigortası Ne Kadar Süre İle Geçerlidir?

Yabancı uyruklu sağlık sigortası poliçeleri yıllık olarak düzenlenmektedir. Yani bu sigortayı yaptıranlar 1 yıl boyunca sigortanın sunduğu sağlık imkanlarından yararlanabilmektedirler.

Ne İçin Yabancı Uyruklu Sağlık Sigortası Yaptırmalıyım?

Göç İdaresi sigortası öncelikle, Türkiye’de ikamet için zorunlu kılınan bir sigorta türüdür. Yani Türkiye’de ikamet etmek isteyen yabancı uyruklular bu sigortayı yaptırmak zorundadırlar.

Ayrıca bu sigortayı yaptırırsanız Türkiye’de ikamet ettiğiniz süre boyunca karşılaşacağınız kaza, hastalık gibi sağlık sorunlarında maliyetleri sorun etmezsiniz.

Ankara Çankaya’da Yabancı Sağlık Sigortası Yaptırabileceğiniz Yerler

Yabancı Uyruklu sağlık sigortası bütün sigorta acentelerinde yaptırılabildiği gibi, bazı sigorta firmaları internet üzerinden de bu sigortayı yapmaktadırlar. Ancak haklarınız ve sigortanızın kapsamı ile ilgili detaylı bilgi alabilmeniz için bu sigortayı canlı muhataplar bulabileceğiniz bir sigorta acentesinden yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Oturma İzni Sigortası, Ankara Çankaya’da bir çok sigorta acentesi tarafından yapılmaktadır. Biz de Can Sigorta Acenteliği olarak 1994’ten beri yabancı dil bilen nitelikli personelimiz ile yabancı uyruklu sağlık sigortası konusunda da siz kıymetli yabancı misafirlerimizin hizmetindeyiz.

Yabancı Uyruklu Sağlık (Oturma İzni, Göç İdaresi) Sigortası ile ilgili Daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için:  Bize Ulaşın!

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin:

https://www.instagram.com/cansigortaacenteligi/
https://www.facebook.com/cansigortaacenteligi/